квітня 7, 2010

Як правильно вибрати ноутбук?

Новини, by Annhor.

Є сотні, тисячі моделей ноутбуків. Як серед них вибрати той, який потрібен саме Вам. Наперед скажемо, що це досить тяжке завдання, і його повинні виконати тільки Ви а ми в цьому Вам допоможемо.

Ноутбук – зручний засіб зв’язку в мережі інтернет і роботи з документами в будь-якому місці, перегляду фільмів, ігор, де б ви не знаходилися. Це і є головна відмінність від настільних персональних комп’ютерів.

При купівлі ноутбука перш за все слід вирішити, для яких цілей він потрібний:

1.  Для роботи з документами підійдуть найдешевші ноутбуки. Вони не громіздкі, важать не більше 2х-3х кілограмів і їх зручно покласти на коліна. Це бюджетні ноутбуки.

2.  Розваги. Для ігор і перегляду фільмів підійде ноутбук середньої цінової категорії. Такі ноутбуки зазвичай мають більший розмір екрану і велику продуктивність.

3.  Ігри. Щоб пограти в найсвіжіші ігри потрібно потужну відеокарту, зручний тачпад і клавіатуру. Це ігрові ноутбуки.

4.  Бізнес. Ноутбуки бізнес-класу відрізняють легшою вагою, ємкою батареєю, високою продуктивністю, високою якістю збірки і надійністю. Зазвичай такі ноутбуки купують бізнесмени і менеджери середньої ланки.

5.  Іміджеві ноутбуки Це ноутбуки із стильним дизайном.

6.  нетбуки Невеликі розміри дисплею, непотужна графічна відео плата, відсутність DVD-RW дозволяють використовувати нетбуки лише для серфінгу в інтернет.

7.  Заміна ПК. Найпотужніші ноутбуки – робочі станції. Мобільна робоча станція повністю може замінити настільний ПК, оскільки має великий дисплей, потужний процесор і відеокарту

ноутбук ціна, у.о. дисплей процесор Оперативна пам’ять Жорсткий диск Відеосистема Комунікаційні засоби інтерфейсні розєми час роботи Виробник
1 Бюджетний 450-600 14”, 15.6” одно або двоядерний від 2Gb від 250 Gb Intel GMA 4500M вебкамера, мікрофон, модем, мережева карта, безпровідна Wi-Fi  мережева карта, інфрачервоний, Bluetooth, Card-reader USB, PCMCI, S-Video, HDMI, VGA, DVI 2-3 год Acer, Samsung, HP, Asus.
2 Ноутбук середньої цінової категорії від 600 14”, 15.6”, 17” двоядерний від 2Gb від 250 Gb HD 4330 і HD 3650, HD 3870 і 4670, 4650, GeForce  130M і 9600, GT 240M 2-3 год Samsung, Asus, Dell, HP, LG, Toshiba
3 Ігровий від 1000 15.6”, 17” дво або багатоядерний від 3Gb від 250 Gb nVidia GTX 280M и 9800 GTX, ATI HD 4870 и 4850 2-3 год Samsung, Asus, Dell, HP, Toshiba, SONY.
4 бізнес-клас від 600 від 10” двоядерний від 2Gb від 250 Gb Intel GMA 4500M чи краща 3, 6 і більше HP, SONY, Samsung.
5 іміджевий від 600 14”, 15.6”, 17” дво або багатоядерний від 2Gb від 250 Gb Intel GMA 4500M чи краща SONY, Apple, Asus, Dell, HP, Toshiba.
6 ультра портативний (нетбук) 315-450 7”-11.6” одно або двоядерний від 1Gb від 80 Gb i945GSE, Intel US15W Acer, Asus, Dell, HP, Toshiba, Samsung

При виборі ноутбука слід звертати увагу на його технічні характеристики. Що складає продуктивність ноутбука:

– Процесор Більшість процесорів для ноутбуків виробляють компанія Intel і AMD. Головна їх відмінність від процесорів ПК – енергозбереження, що подовжує час автономної роботи без заряджання. Частота процесора. В старих моделей переносних комп’ютерів вона може варіюватися Мгц (мегагерцами) і ГГц (гігагерцами) – в нових. Бажано купити ноутбук з новим дво ядерним процесором або багато ядерним. Але якщо вибирається ноутбук лише для роботи з документами, то можна обійтися і 1-2ГГц одно ядерного процесора. Процесор в ноутбуку, та і в будь-якому комп’ютері, це головний пристрій обробки інформації, і від нього залежить на скільки швидко ноутбук обдумуватиме завдання, які ви йому поставите.

– Оперативна пам’ять У більшості ноутбуків об’єм оперативної пам’яті рівний 2Gb. Велика оперативна пам’ять має на увазі меншу витрату батареї і прискорення роботи всієї оперативної системи ноутбука. Тому, розумно не економити на оперативній пам’яті. – Відеосистема У неї входять: відеокарта і дисплей. У ультра портативні нетбуки зазвичай ставлять екрани від 7-14” для зменшення габаритів виробу і слабенькі відеокарти. Але бізнес і ігрові ноутбуки оснащені сучасними відеокартам, що дозволяють грати навіть в найсучасніші ігри.

– Жорсткий диск Точно так, як і з оперативною пам’яттю – чим більше, тим краще, адже об’єм сучасних вінчестерів мало впливає на енергоспоживання.

– мультимедійні та комунікаційні засоби До  мультимедійних засобів відносяться веб камера і мікрофон До комунікаційних засобів відносяться: модем, мережева карта, Bluetooth. На сьогоднішній день кожен ноутбук обладнаний Wi-Fi системою безпровідного доступу в інтернет, так само, як і системою безпровідної передачі даних Bluetooth. Також є всілякі інтерфейси USB, роз’єми для монітора, роз’єм PCMCI карти, Card-reader для всіляких типів flash карт. Взагалі чим більше цих інтерфейсів і технологій тим краще, ні коли не знаєш що згодиться, але і переплачувати за ці речі не потрібно, необхідно перед покупкою все зважити. Також сучасні ноутбуки оснащені різними виходами (наприклад, цифровий DVI).

Тепер поглянемо на ноутбук не з точки зору технічних характеристик, а з зовні:

1. Клавіатура має бути зручною. Форма клавіш – відповідна для ваших пальців. Розташування клавіш – зручне. Для людей які багато працюють з цифрами увагу слід звернути на наявність цифрової клавіатури. Якщо вибрати клавіатуру (у ноутбуку) з темними символами на світлому фоні, то букви будуть помітніші в приміщеннях з недостатнім освітленням, у випадках навпаки гірше, але це на любителя, тут треба самому приглядатися і вибирати.

2. Вага і розмір ноутбука. Оскільки ноутбук – це переносний комп’ютер, тому його перенесення не повинне доставляти незручності. Сучасні моделі ноутбуків не перевищують 1,5-3 кг Купіть спеціальний кейс для транспортування ноутбука (подбайте, аби кейс був товстостінним і захищав ноутбук від падінь; вибирайте кейс з додатковими кишеньками для дисків, флешок і мишки (якщо вам зручніше працювати з мишею) і так далі). Повнорозмірний ноутбук може повністю замінити ПК, але його вага може досягати навіть 5кг, тут потрібно вибирати те що оптимально Вам личить.

3. Корпус – захист ноутбука від зовнішніх дій. Надійним варіантом матеріалу корпусу – алюмінієвий сплав. Але можна купити ноутбук і з пластика. Він прослужить довго, якщо дбайливо з ним звертатися.

4. Батарея. Перед покупкою ноутбука поцікавтеся тривалістю часу роботи ноутбука. Немає сенсу купувати ноутбук із слабкою батареєю. Бажано придбати додаткову батарею, щоб ноутбук не розрядився в непідходящий час.

5. Дисплей (екран). Дисплей має бути великим, на нім мають бути добре помітні букви, знаки, цифри. Сучасні ноутбуки мають властивості змінювати дозволи, контрастність і перенесення кольорів зображення.

6. TouchPad (тачпад) – сенсорна панель (знаходиться нижчим за клавіатуру). Використовується в ноутбуках замість миші. Досить провести по ній пальцями, аби управляти курсором. «Кликати» можна по самій панелі, або кнопками нижче (ліва кнопка і права кнопка). TrackPoint – пристрій позиціювання. Зазвичай виглядає, як червона кнопочка в центрі клавіатури. Вона зручна тим, що не потрібно прибирати руки з клавіатури. Але краще купувати безпровідну мишу для ноутбука. І в дротах плутатися не треба, і мишею можна управляти, де зручно. Правда, раз в декілька місяців доведеться купувати батареї. Або один раз купити батареї-акумулятори і зарядний пристрій до них.

7. Важливу роль грають порти вводу/виводу (usb). Чим більше входів на ноутбуку, тим більше пристроїв можна підключити: стільниковий телефон (також можна підключати через Bluetooth, IrDA-инфракрасный порт), флешка, веб-камера, мікрофон, додаткові стерео-динаміки, принтер і так далі

Загалом, вибір ноутбука – справа покупця. Комусь сподобається матова або глянсова поверхня ноутбука, помітний дизайн, комусь легка вага і хороше співвідношення ціни і якості. Але запам’ятаєте, хороший ноутбук повинен в собі поєднувати потужність, стиль і елегантність.

?

Поділитись

Опубликовать в LiveJournal

Back Top

Коментарі до “Як правильно вибрати ноутбук?”

  1. мені сподобалась стаття, корисна, а головне цікава … 😉 так тримати

Залишити відгук

Back Top


5 visitors online now
0 guests, 5 bots, 0 members